۲۱ طرح عالی برای چینش صندلی آمفی تئاتر- بخش اول

21 طرح عالی برای چینش صندلی آمفی تئاتر

دید مخاطبان٬ دسترسی آسان به صندلی آمفی تئاتر و ویژگی آکوستیک سالن آمفی تئاتر باعث میشوند که یک سالن به عنوان یک سالن آمفی تئاتر زیبا و مناسب شناخته شود یا نشود . این مقاله میتواند به عنوان بخشی از منبع آنلاین برای طراحان و معماران باشد که ۲۱ طرح چینش صندلی آمفی تئاتر را که از طریق سازمان  TSI(Theater Solutions Inc) طراحی شده است٬ معرفی میکند.

علاوه بر نحوه چیدمان صندلی آمفی تئاتر  باید فرم سالن آمفی تئاتر را نیز در نظر بگیریم . منظور از فرم سالن آمفی تئاتر ٬ شکل صحنه تئاتر و جایگاه تماشاچیان است و ارتباطی است که تماشاگران با بازیگران تئاتر به این ترتیب میتوانند برقرار کنند. برای تجهیز سالن آمفی تئاتر حتما باید به نوع فرم سالن آمفی تئاتر توجه کنید. این مقاله یک راهنمای مناسب برای معماران٬ صاحبان سالن آمفی تئاتر یا هر فرد دیگری است که علاقه مند به یادگیری و پیاده سازی یک پروژه تجهیز سالن آمفی تئاتر و یا صندلی آمفی تئاتر دارد ٬ است.

هر طرحی که در این مقاله معرفی میشود٬ همراه با جزئیات کامل است و کاملا مشخص و واضح معرفی شده است به عنوان مثال تعداد صندلی آمفی تئاتر٬ جایگاه صندلی آمفی تئاتر و فاصله بین ردیف صندلی آمفی تئاتر ها و... در هر کدام از طرح ها مشخص میشود. این طرح ها به ۳ فرم اصلی تقسیم میشوند٬ برای تکمیل این اطلاعات٬ همراه با نمودار های TSI ٬ مزایا و معایب هر کدام و همچنین نمونه هایی از پروژه هایی که از هر فرم استفاده میکنند٬ را در این مقاله به شما نشان میدهیم.

۱- صحنه تئاتر در انتهای سالن( the end stage )

در این فرم از چینش سالن آمفی تئاتر ٬ تمام مخاطبان صحنه تئاتر را در یک راستا می بینند. خط دید تماشاگران به نحوی طراحی میشود تا این طرح از چینش صندلی آمفی تئاتر برای ارائه های مبتنی بر پاور پوینت و سخنرانی ها و پخش فیلم عالی باشد . همچنین این طرح برای سالن های مستطیل شکل مناسب می باشد.با این حال٬ این طرح در ایجاد یک رابطه نزدیک بین اجراکننده و تماشاگر موفق نیست.

سالن آمفی تئاتر ها در این فرم از چینش صندلی آمفی تئاتر به دلیل محدودیت های آکوستیک نمیتواند خیلی بزرگ باشد. اگر چه چنین صحنه ای برای بازیگران تئاتر بسیار مناسب و مرسوم میباشد و چنین صحنه ای ممکن است بتواند ارتباط نسبتا نزدیکی را بین تماشاگر و بازیگر ایجاد کند و میتوان از صندلی آمفی تئاتر یا صندلی سینمایی در آن استفاده نمود. اگر برای شما این برقراری این ارتباط بسیار مهم می باشد٬ میتوانید از فرم بعدی استفاده کنید.

انواع طرح های End Stage

طرح ۱-End Stage
طرح 1-End Stage
طرح2-End Stage
طرح 2-End Stage
طرح3-End Stage
طرح 3-End Stage
طرح4-End Stage
طرح 4-End Stage
طرح 5-End Stage
طرح 5-End Stage
طرح6-End Stage
طرح 6-End Stage
طرح7-End Stage
طرح 7-End Stage
طرح 8-End Stage
طرح 8-End Stage
طرح 9-End Stage
طرح 9-End Stage
طرح 10-End Stage
طرح 10-End Stage
طرح11-End Stage
طرح11-End Stage

مثالها:

مرکز هنر های معاصر  ‌Blyth/ توسط معماران Stevens Lawson

مرکز هنر های معاصر ‌Blyth
مرکز هنر های معاصر ‌Blyth

تئاتر آگورا/ UNStudio

تئاتر آگورا
تئاتر آگورا

تئاتر شهری گوردا / معماران AVA

تئاتر شهری گوردا
تئاتر شهری گوردا

تا کنون در رابطه با یکی از فرم های چیدمان صندلی آمفی تئاتر در سالن آمفی تئاتر صحبت کردیم اما فرم های دیگر را در سری دوم از این مقاله معرفی میکنیم و ۱۰ طرح پیشنهادی باقیمانده را در سری دوم این مقاله معرفی میکنیم. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه طراحی صندلی آمفی تئاتر و سالن آمفی تئاتر میتوانید به مقاله طرح بندی سالن و صندلی آمفی تئاتر در سایت ثنکو مراجعه کنید که این مقاله نیز در ۳ بخش توضیح داده شده است و توضیحات کاملی در رابطه با طراحی سالن آمفی تئاتر داده شده است. در آن سری از مقالات شما با تمام موارد مختلف در رابطه با استاندارد های صندلی آمفی تئاتر٬ نحوه تجهیز سالن٬ نحوه چینش سالن که شامل مواردی از جمله فاصله بین صندلی آمفی تئاتر های سالن٬ طراحی٬ ابعاد صندلی آمفی تئاتر و البته در آن بیشتر  مطالبی در رابطه با امنیت معرفی شده است. در بخش اول از مقاله طرح بندی سالن و صندلی آمفی تئاتر در رابطه با انواع فرم های چینش صندلی آمفی تئاتر که در این مقاله  مورد بررسی قرار گرفته اند توضیح داده شده است.

 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1398/02/28
 • تعداد مشاهده : 234 بار
نظرات کاربران
حسن وند

حسن وند

        عالی هست موفق باشید
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شركت ثنكو می باشد.