اطلاعات مورد نیاز برای خرید صندلی کنفرانس

اطلاعات مورد نیاز برای خرید صندلی کنفرانس

اتاق کنفرانس یکی از اتاق های مهم شرکت ها و سازمان ها می باشد که گاهی اوقات جلسات بسیار طولانی در آن برگزار میشود. در صورتی که در این جلسات از صندلی کنفرانس مناسب و ارگونومیکی برای این اتاق استفاده نشده باشد٬ شرکت کنندگان در کنفرانس خسته خواهند شد و تمرکز بر موضوع کنفرانس برایشان سخت خواهد بود و در نتیجه٬ جلسه ٬ کارآمدی خود را نخواهد داشت. بنابراین انتخاب صندلی کنفرانس مناسب بسیار مهم و حائز اهمیت است و شما باید با ویژگی های یک صندلی کنفرانس مناسب آشنا باشید. به منظور آشنایی با ویژگی های صندلی کنفرانس استاندارد این مقاله را دنبال کنید.

نشستن های طولانی مدت با اختلالات اسکلتی عضلانی همراه است و برای کارمندان اداری و پشت میز نشین مشکلات بسیاری را به وجود می آورد. صندلی هایی که می توانند از فشارهای غیرطبیعی که بر سیستم عصبی -عضلانی وارد میشود جلوگیری کنند و حتی اینگونه درد و ناراحتی های عضلانی – اسکلتی را از بین ببرند ٬بسیار مناسب هستند.

اطلاعات لازم برای خرید صندلی کنفرانس مناسب

ظاهر صندلی

صندلی کنفرانس زیبایی بخش اتاق کنفرانس می باشد زیرا در هنگام ورود افراد به اتاق٬ توجه آنان به صندلی های کنفرانس جلب میشود. در واقع صندلی کنفرانس ٬ نگین اتاق کنفرانس می باشد در صورتی که هماهنگ با فضای اتاق و دکوراسیون شرکت و اتاق کنفرانس انتخاب شده باشد اما اگر به عنوان مثال از صندلی مدرن در یک فضای اداری سنتی استفاده شود زیبایی صندلی به چشم نمی آید و همچنین اگر از صندلی سنتی در فضای مدرن استفاده شود ٬ احساس خوبی را به شرکت کنندگان در کنفرانس نخواهد داد .

مبلمان اداری و فضای سنتی
مبلمان اداری و فضای سنتی

بنابراین در هنگام خرید صندلی به رنگ ها، سبک ها، جنس ها، ظاهر و زیبایی صندلی و سازگاری آن با فضای اتاق، فکر کنید. البته این٬ تنها ویژگی ظاهری صندلی کنفرانس است ویژگی راحتی صندلی بسیار مهم تر میباشد که در حین گزینش و خرید صندلی کنفرانس حتما باید به آن توجه شود.

جنس فوم صندلی

جنس صندلی نباید خشک باشد که پس از مدتی کارمندان از نشستن بر روی آن خسته شوند. معمولا جلسات در اتاق کنفرانس طولانی مدت است و در صورتی که صندلی کنفرانس خشک باشد٬ ادامه دادن جلسه برای کسانی که بر صندلی می نشینند سخت خواهد بود. از طرفی ٬ احساس ناخوشایندی به واسطه درد ایجاد شده در ستون فقرات در فرد ایجاد خواهد شد. موادی که برای ساخت صندلی کنفرانس استفاده میشود ٬ باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا به مرور زمان٬ صندلی تغییر حالت ندهد. همچنین جنس صندلی باید به شکلی باشد که قابل شست و شو باشد و تمیز کردن آن به راحتی انجام شود. در پایه صندلی ها نیز از فلز های مختلفی استفاده میشود که در استحکام آنها ایفای نقش میکنند.

دسته صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس باید دسته استاندارد داشته باشد تا افراد با قرار دادن آرنج خود روی آن احساس راحتی کنند. همچنین اگر صندلی کنفرانس٬ دسته قابل تنظیم داشته باشد تا افراد بتوانند بنابر موقعیت و شرایط خود ٬ دسته صندلی را تنظیم کنند تا بازو و شانه ها در حالت طبیعی خود قرار گیرند و از آن حالت خارج نشوند.

روکش صندلی کنفرانس

روکش صندلی ٬ از موارد بسیار مهم در گزینش صندلی کنفرانس می باشد. چرم ‌و پارچه صندلی تنوع و گستردگی زیادی دارد و از این دو جنس به عنوان روکش صندلی استفاده میشود. روکش چرم منجر به تعریق زیاد میشود اما با گذر زمان ٬ صندلی وضعیت اولیه خود را حفظ می کند و کیفیت خوبی دارد و به همین دلیل هزینه بالایی نیز دارد.از طرفی روکش چرم در صورت کثیف شدن٬ به راحتی تمیز میشود و زیبایی خود را حفظ میکند. روکش پارچه ای به راحتی تمیز نمیشود اما دیگر باعث عرق کردن کارمند نمیشود.

قابلیت تنظیم صندلی

قابلیت تنظیم صندلی کنفرانس
قابلیت تنظیم صندلی

بهتر است صندلی کنفرانس قابلیت تنظیم صندلی برای حالت های مختلف را داشته باشد و این قابلیت برای ارتفاع صندلی٬ عمق صندلی و موارد لازم دیگر وجود داشته باشد تا کارمندان با توجه به قدشان و یا شرایط و موقعیت خود و متناسب با خود٬ بتوانند صندلی را تنظیم کنند و احساس راحتی بیشتری داشته باشند. افراد باید به شکلی صندلی را تنظیم کنند که پای خود را بتوانند بر روی کف مسطح قرار دهند و ران پایشان موازی با کف زمین قرار گیرد و زانویشان زاویه ۹۰ درجه بگیرد.

از طرفی وقتی که نشسته اید باید بتوانید استاندارد هایی را که برای حفظ انحنای طبیعی بدن خود وجود دارد٬ رعایت کنید برای این کار بایستی پشتی صندلی٬ قابلیت تنظیم عمق صندلی به عقب یا جلو داشته باشد یک بالشتک قابل حمل کمربندی نیز بر محدوده ی گودی کمر میتوانید بگذارید.

تناسب صندلی کنفرانس با محیط

صندلی کنفرانس بزرگ برای محیط کوچک مناسب نیست و بالعکس صندلی کنفرانس کوچک برای فضای بزرگ مناسب نیست. اگر میزهای کنفرانس در اتاق کنفرانس موجود هستند٬ سعی کنید با توجه به آنها٬ صندلی را انتخاب کنید تا با آنها همخوانی داشته باشد. در صورتی که میز کنفرانس موجود نباشد٬ نیز سعی کنید یک ست میز و صندلی کنفرانس تهیه کنید که زیبایی بیشتری دارد. صندلی کنفرانس با کل محیط شرکت و صندلی اداری و مبلمان اداری بهتر است هماهنگ باشد.

وزن صندلی کنفرانس

وزن صندلی نیز نباید خیلی زیاد باشد که جابجایی آن دشوار باشد و بالعکس نباید خیلی کم باشد که مدام صندلی جابجا شود و زمانی که نیاز به جابجایی نیست هم صندلی جابجا شود. صندلی باید به گونه ای باشد که افراد در هنگام بلند شدن مشکلی نداشته باشند.

چرخدار بودن صندلی

وقتی که کارمندان در یک کنفرانس برای دیدن شخص سخنگو، یا صحبت با فرد کناری خود، یا شرکت در فعالیت های گروهی، نیاز به حرکت دادن و چرخاندن صندلی دارند، یک صندلی کنفرانس چرخدار به شدت کاربردی است. که همین باعث می شود این نوع صندلی ها از صندلی های بدون چرخی که به سختی حرکت داده می شوند، بهتر باشند. اگر انعطاف پذیری برای شما در اتاق کنفرانس شما مهم است، به دنبال صندلی کنفرانس چرخ دار بگردید.

قابلیت پشتیبانی از گردن

قابلیت پشتیبانی از گردن صندلی

قابلیت پشتیبانی از گردن صندلی

یک ویژگی که گاهی اوقات در صندلی اداری ارگونومیک یافت میشود صندلی هایی هستند که از گردن پشتیبانی میکنند. اگر کارمندی وجود دارد که به طور مرتب از درد گردن رنج می برد بهتر است صندلی اداری با این ویژگی پیدا کند. اینگونه صندلی ها رضایت بیشتری را برای کارمندان به همراه دارد.

انواع صندلی کنفرانس

طیف وسیعی از صندلی های کنفرانس در بازار موجود است که شما میتوانید با توجه به سلیقه و موارد بالا٬ صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. صندلی کنفرانس بر حسب پایه بلند یا کوتاه بودن٬ چرخدار بودن یا پایه ثابت بودن٬ جنس پایه٬ جنس پارچه٬ ارتفاع و نوع دسته صندلی به انوع مختلفی تقسیم میشود. به همین دلیل٬ طرح ها و مدل های مختلفی از این نوع صندلی به بازار عرضه شده است که با وجود این حجم از تنوع شما به راحتی میتوانید با توجه به محیط کاری و اتاق کنفرانس٬ صندلی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

خرید صندلی کنفرانس

برای خرید صندلی کنفرانس میتوان به فروشگاه مبلمان اداری مراجعه کنید و همچنین میتوانید از فروشگاه های اینترنتی عرضه کننده صندلی کنفرانس مانند سایت ثنکو اقدام کنید. خرید اینترنتی صندلی به شما این امکان را می دهد که انواع مختلفی از صندلی های کنفرانس را همراه با مشخصاتشان(شامل جنس٬ رنگ بندی ٬ نوع و وزن) ببینید و بتوانید طرح مورد نظر خود را با توجه به اتاق کنفرانس انتخاب کنید. بسته به طرحی که انتخاب کنید ٬ صندلی کنفرانس ظرف چند روز بعد به دست شما خواهد رسید.

 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 3
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1398/01/08
 • تعداد مشاهده : 77 بار
نظرات کاربران
علی اصغر

علی اصغر

        به نظرمن این شرکت بامهندسای خوبی داره شرکت معتبری هستش
      
پاسخ دادن 0 0

مجید

مجید

        ماشالا عالی هست
      
پاسخ دادن 1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شركت ثنكو می باشد.