صندلی سینمایی

صندلی سینمایی

صندلی سینمایی از محصولات ثنکو می‌باشد. برای دریافت قیمت صندلی سینمایی با ثنکو تماس بگیرید

از زمان تأسیس سینماها مردم به فکر افتادند تا وسیله‌ای داشته باشند تا بتوانند چند ساعتی را روی آن نشسته و فیلم تماشا کننده یا دورهم جمع شوند و تبادل افکار نمایند لذا به فکر ساختن صندلی سینمایی شدند. صندلی سینما امروزه در انواع مختلفی تولید می شود.

که ما نیز در این راستا به افکار مردم کمک کرده و شروع به تولید صندلی های سینمایی نموده‌ایم که جزو لوازمات آسایش و آرامش مراجعان می‌باشد.

صندلی سینمایی و سالن های سینما

1-سالن سینمایی بر سه بخش اصلی تقسیم می شود:

 • پذیرش و ورودی
 • فضای انتظار
 • فضای خدمات

2-نکات مهم در طراحی سالن های سینمایی

 • سن یا صحنه و پشت صحنه:

اندازه و ابعاد سن بستگی به مساحت کل سالن سینما که در آن صندلی سینمایی هست دارد. معمولا و به صورت اصولی و مهندسی اندازه آن 10/1 مساحت کل می باشد. که البته در داخل آن اتاق فرمان و پشت صحنه نیز تعبیه می شود.

 • زاویه دید افقی و عمودی:

زاویه دید افقی افراد نشسته بر روی صندلی های سینما در داخل سالن حدودا 112 درجه می باشد . که طبق اصول طراحی مهندسی سالن و صندلی این زاویه دید ردیف اول است وزاویه دید ردیف آخر حدود 80 درجه می باشد وبا توجه به این تفاسیر زاویه دید کلی سالن حدودا 94 درجه می شود زاویه دید افقی کلی= (زاویه دید اولین ردیف +زاویه دید آخرین ردیف) /2 البته این فرمول تقریبی است چون زاویه دید به عواملی چون مسطح و پله ای و شیبدار بودن سالن نیز بستگی دارد که در مقالات بعدی بیشتر در مورد آنها بحث می شود.

 • شل سالن سینما:

برای سالنهای 100 نفره وکمتر شکل چهار گوش بخاطر انعطاف پذیری آن مناسب می باشد.ولی برای سالنهای بیشتر از 100 نفر شکل پله ای و یا شیبدار با رعایت اصول جذب و انعکاس صدا بدلیل زاویه دید بهتر مناسب می باشد.تشریح در مقالات بعدی.

 • قانون فرار:

در طراحی سالنهای آمفی تئاتر باید قانون فرار را در نظر بگیریم.به طور مثال راهرو برای یک سالن آمفی تئاتر (120-70) سانتی متر می باشد. و اگر مساحت سالن بیشتر باشد فقط تعداد راهروها اضافه می گردد. و آن به این دلیل است که برای شخصی که روی صندلی چرخدار و یا با دو عصا در حال تردد از آن راهرو می باشد حداقل 70و 85 سانتی متر است و این عرض مناسبترین فاصله می باشد.همچنین طبق قانون فرار در مواقع ضروری ( زلزله و.....)باید کل افراد در کمترین زمان از سالن خارج شوند . که در مقالات بعدی به آن می پردازیم.

 • آکوستیک:

تمامی اشیا ضریب جذب و ضریب بازتاب یا انعکاس صدا دارند. که در سالنهای آمفی تئاتر نیز به همین صورت است.برای سالنهای بیشتر از 300 متر مربع رعایت اصول آکوستیک نقش بسیار مهمی دارد به طور مثال سطوح محدب و مقعر و به طور کلی سطوح نا منظم در انعکاس امواج صوتی و ایجاد مشکلات اکوستیکی نقش دارند.که این به پارامترهایی چون ارتفاع و طول و عرض سالن نیز بستگی دارد

نوشته شده توسط کارشناسان شرکت مهندسی ثنکو

صندلی سینمایی

شرکت مهندسی ثنکو زمانی شروع به تولید این محصول نمود که به علم روز مجهز بود. لذا توسط مهندسین خود شروع به طراحی و ساخت نمود صندلی از لحاظ شکل ظاهر و استحکام به چند نوع تقسیم میشود که یکی از آنها صندلی سینمایی می باشند از اینکه ما تولید کننده صندلی سینمایی مدرن هستیم و تا حدودی توانسته ایم از این طریق بخشی از راحتی ملت عزیزمان را فراهم کنیم . به خودمان افتخار میکنیم چون نیاز به صندلی امروز در هر جوامعی محسوستر شده مخصوص در جایی که بخواهیم فیلم سینمایی را ببینیم .

تجهیز سالن سینما

لذا پیشکسوتان تولید صندلی های سینما بر این باورند که ساختن این نوع محصول خیلی پیچیده بوده و نیاز به طراح و مهندس با تجربه است. در مورد لوازم سینمایی هم همینطور اظهار نظر شده و هیچ شکی نیست که باز در نهایت در مورد صندلی این مردم هستند که نتیجه نهایی را اعلام میکنند و ابراز رضایتمندی خود را در زمینه طرح لوازم سینمایی به ما بیان میکنند.

صندلی های سینمایی

البته تا این ابراز نظرها نباشند معایب کار مشخص نشد و تولید محصول تصحیح نمی شود . البته شرکت مهندسی ثنکو در راستای تولید محصولات اداری سیاست مشتری مداری را در نظر گرفته و البته در این سالها نیز تا حدودی موفق شده است. سیاست کلی ما تولید و ارائه محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب همراه با رضایت مشتری است که به نظر کارشناسان شرکت هر سه مقوله بالاخیلی اهمیت دارد. البته ارزش نهادن به عقیده و سلیقه مشتری یکی از وظایف مهم شرکت ثنکو بوده و در این راستا ما تلاش میکنیم تا به حد مطلوب برسیم امیدواریم که بتوانیم در رضایتمندی و ارائه سرویس و خدمات عالی به مشتریان خود بهترین باشیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد صندلی سینمایی و مدل های مختلف صندلی سینما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 2
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1395/11/25
 • تعداد مشاهده : 3315 بار
نظرات کاربران
علی دایی

علی دایی

        سلام کارتون خیلی عالی هست یاشا همشهری ok very good
      
پاسخ دادن 0 0

شایان

شایان

        سلام خیلی عالی شد صندلی های سالن که برای ما انجام دادید ما از زحمات شما تقدیر وتشکر می کنیم موفق وموید باشید به امید پیروزی روزافزون شما 
      
پاسخ دادن 0 0

مجید

مجید

        سلام تماشای فیلم روی صندلی های شما واقعا لذت داره ممنون از شرکت ثنکو پیروز باشید
      
پاسخ دادن 0 0

علی

علی

        سلام تشکر اززحمات شما ممنون از اینکه بابت سالن پلادیوم تهران کشیدید خیلی عالی هست موفق باشید 
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شركت ثنكو می باشد.