صندلی اداری مدرن

صندلی اداری
 صندلی اداری ،یک نوع صندلی است که برای استفاده در کنار یک میز در یک شرکت طراحی شده است. این صندلی معمولا قابل تنظیم است و دارای مجموعه ای چند چرخ می باشد. صندلی اداری در اواسط قرن 19 توسعه داده شد به علت اینکه  کارمند تغییراتی را در شیوه کار کردن خود ایجاد کردند و بیشتر فعالیت آنها در حالت نشسته و پشت میز می باشد.

مهم ترین فاکتور انتخاب صندلی اداری ارگونومیک بودن آن می باشد. در واقع برای هر فرد باید صندلی متناسب با آن فرد در نظر گرفت تا بتواند متناسب با قد ارتفاع تنظیم کند و صرفا خرید صندلی های ساخت کشورهای دیگر درست نمی باشد چرا که هر کشور صندلی هایی که تولید می کند متناسب با افراد آن کشور می باشد. انجام چندین کار مثلا کار با تلفن و رایانه و ... باعث شد کارمندان بیشتر از قبل به پشت میز نشستن محدود شدند و اهمیت ارگونومیک بودن بیشتر از قبل احساس می شود و متحرک بودن این صندلی ها کمک زیادی به این شیوه کار کردن کرده است.این صندلی ها قابلیت چرخش 360درجه  و دسته بالابر برای تنظیم ارتفاع را دارا می باشند. امروزه صندلی مدرن باید در تنان طول روز و فعالیت افراد را حمایت و شرایط کاری سالمی را از نظر جسمی برای افراد ایجاد کنند.

صندلی اداری مدرن


با گذشت زمان صندلی  اداری فرسوده و شکسته می شود. نشیمنگاه ممکن است نرمی خود را از دست یا تغییر رنگ دهد و قابل تعمیر است. ممکن است در حال چرخش را متوقف شوند و خراش یا شیار حک شوند.  می توان روغن کاری کرد و و روکش صندلی را عوض کرد و از شرایط گارانتی برای تعمیر آن استفاده کرد.
صندلی های اداری از نظر سبک و شیوه طراحی به چند نوع تقسیم می شوند از جمله صندلی اداری مدرن، کلاسیک ، سنتی و غیره.
اگر قصد دارید  شرکت و سازمان خود را به صندلی اداری مدرن مجهز کنید شما باید در ابتدا محل کار و نوع فعالیت شرکت خود را بشناسید قبل از اینکه به سراغ خرید بروید. سپس نیاز های خود را بررسی کرده و تصمیم بگیرید که قرار است دکوراسیون و چیدمان اداری سازمان از چه نوع سبکی  باشد و سپس میزان بودجه برای خرید صندلی های اداری مورد نیاز خود در نظر بگیرد.
معمولا سازمان ها نیاز به چند مدل صندلی و مبل دارند. یک صندلی مخصوص برای مدیریت ، چندین صندلی برای کارمندان و صندلی کارشناس و تعداد صندلی کنفرانسی برای میز کنفرانس. انتخاب رنگ و طرح مناسب در انتخاب صندلی اداری و توجه و احترام به خواسته و سلامت کارمندان انگیزه بیشتری در آنها ایجاد می کند و حس خلاقیت کارکنان را افزایش می دهد.در ادامه به بررسی صندلی های اداری مدرن می پردازیم.

صندلی اداری مدرن


 صندلی اداری مدرن

عصر قدرت و انرژی، برق و ماشین آلات، عصر مدرنیته است. در اواخر قرن 19 مدرنیسم تولید تحت تاثیر خود قرار داد از جمله تغییر آن  تغییر سبک در طراحی صندلی رخ داده است که آن را صندلی های مدرن نامیدند.  صندلی مدرن مظهر نوآوری می باشند و انعطاف پذیری بالایی در طراحی دارند.این صندلی ها فضای اتاق از حالت عادی به حالت جذاب و دیدنی تبدیل  می کند.این طراحی در تضاد با سبک های نو و کلاسیک می باشد. این صندلی ها در عین سادگی و بدون هیچ گونه تزیین بسیار شیک و جذاب می باشند. امروزه  مدرن بودن شرکت ها ، هم در تولید و هم در چیدمان و انتخاب مبلمان خود را نشان می دهد. شرکت هایی که کسب و کاری خلاق و جدید دارند و می خواهند جدید و خلاق بودن شرکت خود را حتی چیدمان و دکوراسیون شرکت خود به مشتریان و رقبای خود نشان دهند استفاده از مبلمان اداری مدرن بهترین گزینه می باشد. در فضایی که چیدمان و دکوراسیون آن  به سبک مدرن هست از تعداد صندلی های کمتری استفاده می کنند. هنگام انتخاب رنگ از رنگ های روشن استفاده می شود.  برای ساخت صندلی های اداری مدرن از پارچه های چرمی اداری و فلزی , چوبی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.  صندلی اداری مدرن در مقایسه با صندلی اداری دیگر تنها در طراحی و ظاهر آن می باشد و از نظر عملکرد تفاوت چندانی با با آن ندارد. صندلی های مدرن در مقایسه با دیگر صندلی ها این نوع سبک از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد. و در نتیجه قدرت انتخاب برای خریدار و معمار داخلی بالاتر می باشد.


نکات خاص در انتخاب صندلی اداری مدرن

1-    رعایت اوصول ارگونومیک : صندلی اداری مدرن باید همانند دیگر سبک های صندلی اداری باید مطابق با استاندارد ساخته شود و تمامی اصول ارگونومیک در آن رعایت شده باشد نباید منجر به خستگی و آسیب های جسمانی کارمندان شود.
2-    همخوانی با دیگر مبلمان اداری : صندلی اداری مدرن باید از نظر رنگ و نوع سبک طراحی با دیگر مبلمان اداری و دکوراسیون همخوانی داشته باشد. در واقع از یک الگو خاص پیروی کند. و باید متناسب با فضای اتاق باشد.
 

صندلی اداری مدرن صندلی اداری مدرن

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 3
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1396/03/23
  • تعداد مشاهده : 3311 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شركت ثنكو می باشد.