سیستم کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس امروزه در بسیاری از کسب‌وکارها، سازمان‌ها، شرکت، مراکز آموزشی و غیره لزوم داشتن سالن کنفرانس به دلیل نیاز به تبادل‌نظر و بحث در مورد فرصت‌های جدید و نو درباره مسائل سیاسی، اقتصادی، علمی و غیره به‌طور قابل‌توجه ای حائز اهمیت است.

سالن کنفرانس باید مجهز به کلیه امکانات سمعی و بصری بوده تا بتوان علاوه بر ضبط صدا و پخش آن در سالن قابلیت اجراشدن را داشته باشد. داشتن سالن کنفرانس با توجه به مطالب گفته‌شده در هر سازمان از ارکان ضروری می‌باشد.

یک رایانه جداگانه برای میزبان کنفرانس درجایگاه میزبان در نظر بگیرید و تمامی سخت‌افزارهای آن را کنترل کنید تا مشکلی نداشته باشد که در صورت نقص و خرابی کنفرانس شمارا دچار مشکل نکند. سالن کنفرانس برای  ویدئو کنفرانس باید مجهز به یک صفحه‌نمایش آل ای دی بزرگ باشد برای نمایش پاورپوینت و تصاویر باشد. از وب کم‌ها برای ثبت تصاویر به رایانه میزبان کنفرانس نصب کرد و از طریق آن می‌توان فیلم و یا عکس را به رایانه منتقل کرد. استفاده از یک میکروفون مناسب و سالم باعث رسایی صدا می شود و دیگر نیازی نباشد میزبان با صدای بلند صحبت کند الزامی می‌باشد.

تجهیز سالن کنفرانس

 ازآنجاکه تمامی سالن‌های کنفرانس یکسان نمی‌باشند باید از دستگاه‌های صوتی باکیفیت استفاده نموند تا صدا به‌خوبی فضا پخش شود که باعث آسیب رساندن به کیفیت و روند کنفرانس نشود.  و همچنین امکان اتصال به اینترنت رایگان در سراسر سالن باید برای تمامی شرکت‌کنندگان وجود داشته باشد.

 مبحث امنیت سالن کنفرانس از مواردی است که در طول مدت کنفرانس باید توجه ویژه‌ای به آن شود استفاده از دوربین مداربسته و دستگاه‌های تشخیص هویت، انتخابی است که به‌منظور ایجاد امنیت و آرامش در فضا سالن کنفرانس موردتوجه قرارگرفته است. با استفاده از سیستم امنیتی می‌توان علاوه بر تأمین امنیت سالن کنفرانس در زمان‌های مختلف، ایمنی آن را نیز با تعریف حس‌گرهای اعلام حریق تکمیل نمود. سیستم امنیتی به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که هم‌زمان علاوه بر سیستم امنیتی، دستگاه‌های اعلام حریق و هشدار را نیز پیاده‌سازی نمود. در سالن کنفرانس باید امکانات لازم برای تمامی افراد ازجمله افراد کم‌شنوا و افراد معلول جسمی ازجمله صندلی چرخ‌دار قرار دهند.

 به‌طورکلی آرامش فضا، نورپردازی، وجود امنیت، مساحت سالن در نظر گرفته برای کنفرانس، میز و یا حتی نحوه قرارگیری صندلی کنفرانس تمامی فاکتورهای تأثیرگذار بر نحوه برگزاری کنفرانس خواهد بود به‌کارگیری از فنّاوری روز و پیشرفته باعث ارتقا بخشیدن به کیفیت کنفرانس می‌شود. سبک سالن کنفرانس ‌می‌تواند تأثیر ماندگاری بر روی مشتریان داشته باشد، زیرا در بسیاری از موارد این سالن نخستین مکان ملاقات با مشتریان بوده و تصویری از این ملاقات در این سالن همیشه با آنان خواهد ماند.

اگر به دنبال تحت تأثیر قرار دادن شرکت‌کنندگان خود هستید، داشتن یک درک درست از تجهیز سالن کنفرانس می‌تواند واقعاً در این زمینه تأثیرگذار باشد. سالن کنفرانس خود را به‌گونه‌ای انتخاب و طراحی کنید به هوشیاری و افزایش تمرکز شرکت‌کنندگان در تمام طول کنفرانس کمک خواهد کرد، این شامل پذیرایی مناسب و چیدمان مناسب صندلی که تمامی شرکت‌کنندگان در کنفرانس را در وضعیت برابر قرار می‌دهد نیز خواهد بود. در ادامه بیشتر به موضوع چیدمان و صندلی کنفرانس می‌پردازیم.

تجهیز سالن کنفرانس

سالن کنفرانس

کنفرانس به‌طورکلی برای یک دیدار رسمی بزرگ با یک دستور کار روشن و به‌خوبی تعریف‌شده استفاده می‌شود. سالن کنفرانس یا اتاق کنفرانس مکان بزرگی است که افراد در خصوص موضوعات مختلفی ازجمله اجلاس‌های علمی و آموزشی و اجلاس‌های کسب‌وکار و ... در آن شرکت می‌کنند. به دلیل افزایش نفرات شرکت‌کننده معمولاً برای برگزاری کنفرانس‌ها و جلسات از سالن کنفرانس هتل ها استفاده می‌کنند، سالن کنفرانس باید ظرفیت متناسب با تعداد شرکت‌کنندگان و دارای تعداد کافی صندلی کنفرانس باشد. از این رو محل و فضا و تجهیز سالن کنفرانس تأثیر بسیاری در شرکت‌کننده ها و جذب مشتری دارد.

تجهیز سالن کنفرانس

صندلی کنفرانس

سالن کنفرانس می‌بایست ظرفیت کافی با افراد شرکت‌کننده در کنفرانس را داشته باشد و تعداد صندلی کنفرانس نیز می‌بایست به‌قدر کافی باشد. درصورتی‌که صندلی کنفرانس کمتر از حد کافی باشد و یا حتی صندلی‌ها از راحتی کافی برخوردار نباشند در این صورت می‌بایست اقدامات لازم برای فراهم نمودن صندلی و یا حتی تعمیرات صندلی کنفرانس را مبذول فرمایید؛ بنابراین محل و امکانات کنفرانس می‌بایست پتانسیل متناسب با کنفرانس را داشته باشد؛ بنابراین برنامه‌ریزی تمامی این عوامل نیازمند مدیریت بالقوه هست

پس از انتخاب مکان مناسب برای کنفرانس می‌بایست امکانات و تجهیزات سالن کنفرانس برای کنفرانس را فراهم نمود. صندلی کنفرانس یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی می‌باشد که در برنامه‌ریزی کنفرانس می‌بایست تمرکز خاص شود. نوع صندلی کنفرانس و همچنین چینش آن در راحتی شرکت‌کنندگان کنفرانس بسیار اثرگذار می‌باشد. چیدمان صندلی کنفرانس را به‌گونه‌ای طراحی نمایید که تمامی شرکت‌کنندگان بتوانند دید کامل بر سخنرانان کنفرانس داشته باشنداگر کنفرانس تعداد شرکت‌کننده کمی دارد می‌توانید صندلی‌ها را با چیدمانی مقابل یکدیگر قرار دهید تا افراد دید کاملی بر یکدیگر داشته باشند تحت این شرایط ارتباط قوی‌تری در کنفرانس حاکم خواهد شد و کنفرانس به‌صورت کارآمدتری برگزار خواهد شد. در شرایطی که با تعداد شرکت‌کنندگان بیشتری مواجه باشیم می‌بایست محل و صندلی سخنران را در مکانی بالاتر از مخاطبان قرار دهیم تا دید مناسب برای شرکت‌کنندگان فراهم آید.

تجهیز سالن کنفرانس

تمامی حقوق این سایت متعلق به شركت ثنكو می باشد.